kartoteka

859283
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
727
1121
727
586771
19796
20785
859283

 

 

pic 95Oferujemy studentom i wolontariuszom możliwość wzięcia udziału w projektach badawczych na niedźwiedziu brunatnym. Projekty dotyczą aspektów ekologii i ochrony gatunku: wymagań siedliskowych, zwyczajów pokarmowych, monitoringu populacji, przemieszczeń, genetyki, ekologia pokarmowa. Uczestnicy zostaną zaangażowani w prace terenowe i laboratoryjne oraz komputerową obróbkę danych. Zapoznają się z metodyką pobierania próbek włosów, wykorzystaniem automatycznych aparatów fotograficznych, rozpoznawaniem i liczeniem tropów, tropieniami po śniegu, analizą izotopową, analizą składu pokarmu, obsługą odbiorników GPS, pomiarami parametrów siedliska, wykorzystaniem Systemu Informacji Geograficznej i opracowaniem baz danych. Obecnie nie mamy żadnego niedźwiedzia z obrożą GPS. Projekty rozpoczynają się w styczniu 2010 i będą trwać do roku 2012.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładkach projekty oraz prace terenowe.

Wymagania:

  • - Pożądane są doświadczenie w pracy terenowej i dobra kondycja fizyczna. Praca w terenie obejmuje chodzenie po górach.
  • - Minimalny czas pracy powinien wynosić co najmniej 8 tygodni.
  • - Zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie w stacji terenowej, natomiast koszty podróży i ubezpieczenia pokrywa uczestnik.
  • - Średnio 40 godzin pracy tygodniowo.
  • - Mile widziane posiadanie prawa jazdy. Zapewniamy zwrot kosztów paliwa w przypadku wykorzystania prywatnego samochodu do celów projektu.
  • - Uczestnicy powinni posiadać ubezpieczenie w zakresie opieki zdrowotnej na terenie Polski.
  • - Język angielski (płynnie).


Wszelkie pytania oraz zgłoszenia wraz z CV należy kierować drogą elektroniczną do Nurii Selvy. Otrzymujemy wiele e-maili, dlatego prosimy o wskazanie propozycji terminu przyjazdu już w pierwszej wiadomości.

Co zabrać w teren
Ogłoszenie dla studentów

 

Obecnie nasz projekt nie przyjmuje wolontariuszy

 

 

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com