kartoteka

859279
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
723
1121
723
586771
19792
20785
859279

 

 

pic 96Są powszechnie wykorzystywane na całym świecie w badaniach gatunków, które ze względu na prowadzony przez nie skryty tryb życia są trudne w obserwacji. To skuteczne narzędzie do badania zachowań dzikich zwierząt, pozwalające na dokumentację obecności gatunków. Aparaty są wyposażone w czujnik ruchu i umożliwiają robienie zdjęć oraz filmów. W nocy funkcjonują w podczerwieni, dzięki czemu zwierzęta nie są płoszone błyskiem flesza.

Zamontowaliśmy dziesięć fotopułapek, większość w pobliżu miejsc dokarmiania ssaków kopytnych, w celu identyfikacji gatunków na karmiskach oraz monitorowania wzorców użytkowania tych miejsc. Fotopułapki gromadzą podstawowe informacje o obecności gatunku; datę i godzinę, czas żerowania na karmisku, liczbę osobników i interakcje między- i wewnątrzgatunkowe.

Część fotopułapek rozstawiono w pobliżu często odwiedzanych przez niedźwiedzie żerowisk (padlina, skupienia wiśni ptasiej, stare sady) dla porównania sposobów wykorzystania sztucznych i naturalnych zasobów pokarmowych. Umieściliśmy też kilka fotopułapek przy pułapkach włosowych oraz w miejscach wykorzystywanych do ocierania, aby monitorować ich wykorzystanie przez niedźwiedzie i przyporządkować próbki włosów do klas wiekowo-płciowych.

Aby obejrzeć zdjęcia z fotopułapki, kliknij tutaj.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com