Nasz gość specjalny

W tym miesiącu cieszymy się obecnością wybitnego gościa i eksperta od niedźwiedzi, prof. Toma Smitha z Uniwersytetu Brighama Younga w Provo w stanie Utah (USA). Główne zainteresowania badawcze profesora Smitha obejmują konflikty między dzikimi zwierzętami a ludźmi, w szczególności z udziałem wszystkich trzech gatunków niedźwiedzi występujących w Ameryce Północnej (niedźwiedzia polarnego, niedźwiedzia brunatnego i amerykańskiego niedźwiedzia czarnego). Obecnie jest on zaangażowany w szeroko zakrojone badania zachowania i wzorców ataków niedźwiedzi na ludzi. Byliśmy gospodarzami klubu dyskusyjnego poświęconego zagadnieniom związanym ze zmianami klimatycznymi i ich wpływem na populacje niedźwiedzi polarnych, a także seminarium, podczas którego prof. Smith przedstawił nam swoją wiedzę i doświadczenia w temacie koegzystencji ludzi i niedźwiedzi oraz bezpiecznego zachowania się w obszarze ich występowania. Nadal cieszymy się tą miesięczną wizytą, podczas której odwiedzimy również dwa główne obszary występowania karpackiej populacji niedźwiedzi brunatnych w Polsce.

przez Agnieszka Sergiel

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Zgadzam się